Najczęściej zadawane pytania

Sprawdź odpowiedź na standardowe pytania!

Wymiar garażu jest wymiarem wewnętrznym czy zewnętrznym?

Wszystkie wymiary garaży są wymiarami zewnętrznymi. Mogą pojawić się drobne różnice nie większe niż kilka centymetrów przy dużych wymiarach. Spowodowane to jest faktem skręcania ze sobą elementów konstrukcji.

Jak przygotować teren pod garaż?

Teren pod garaż musi być wyrównany i wypoziomowany. Preferowana jest wylewka o powiększonych wymiarach o ok 20 cm. Ewentualnie mogą być rozłożone i wypoziomowane bloczki betonowe (np. płytki chodnikowe, trelinka, cegłówki). Więcej na temat przygotowania podłożą znajdą Państwo na stronie: Jak przygotować podłoże pod garaż?

Informacja o terminie montażu?

Zawsze informujemy klienta o planowanej dacie montażu na około 3-5 dni wcześniej. Jednocześnie jeszcze raz potwierdzamy zamówiony wymiar oraz wykonanie podłoża przez zamawiającego.

Czy potrzebuje pozwolenia na postawienie garażu?

Informację taką można uzyskać w Urzędzie Gminy lub Miasta odpowiednim dla miejsca zamieszkania klienta.

Prawo budowlane zgodnie z (Art 29, rozdz. 4, pkt 2), mówi: „Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa wolnostojących parterowych budynków gospodarczych, wiat i altan oraz przydomowych oranżerii (ogrodów zimowych) o powierzchni zabudowy do 25 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki.”

Na podstawie tej informacji można stwierdzić, że na każdej działce o powierzchni 5 arów można postawić bez pozwolenia budowlanego 2 pomieszczenia gospodarcze (np. garaże blaszane) o powierzchni nie przekraczającej 35 m2. Fakt ten należy zgłosić do urzędu wypełniając odpowiedni formularz.

Czy zmontowaniu garażu będę miał gwarancje?

Po zmontowaniu garażu lub konstrukcji na prawidłowo przygotowanym terenie udzielana jest gwarancja w zależności od typu konstrukcji na czas 12 miesięcy. Gwarancja udzielana jest na podstawie faktury VAT lub potwierdzenia zapłaty wystawionego przez kierowcę/montażystę.

Czy muszę wpłacić zadatek przy zakupie garażu?

Przy zakupie standardowego produktu nie wymagany jest zadatek. Przy zamówieniach przekraczających wartość 5000 zł lub niestandardowych zamówieniach wymagamy wpłatę zadatku w wysokości 40% wartości zamówienia.

Jak dokonać zamówienia ?

Najwygodniejszą formą zamówienia jest uzupełnienie FORMULARZA ZAMÓWIENIA. Można również skorzystać z formy telefonicznej lub mailowej

Czy muszę zapewnić prąd podczas montażu?

Jeżeli jest możliwość w odległości do 100m podłączenia się do gniazdka 230V prosimy o taką informację podczas zamówienia. Montażyści mają ze sobą 100m przewodu oraz agregat w razie braku zasilania w danej lokalizacji.

Czy każda konstrukcja jest ocynkowana?

Konstrukcja w pakiecie podstawowym nie jest cynkowana. Jest malowana farbą podkładową przygotowana do malowania farbą nawierzchniową. Ten zakres prac leży po stronie klienta. Za dodatkową opłatą konstrukcja może być wykonana z kształtowników ocynkowanych, wówczas miejsca spawania należy zabezpieczyć we własnym zakresie farbą nawierzchniową.

Jak wygląda potwierdzenie zamówienia?

Każde zamówienie jest potwierdzane telefonicznie i mailowo. Wówczas w rozmowie telefonicznej potwierdzane są wszystkie szczegóły.  Po potwierdzeniu telefonicznym zamówienie trafia na produkcję i jest ono ostateczne.

Drzwi prawe czy lewe?

Aby określić kierunek otwierania się drzwi należy stanąć na zewnątrz garażu i patrząc na miejsce gdzie mają być drzwi określić:

  • jeśli zawiasy znajdują się po naszej lewej stronie to są drzwi lewe
  • jeśli zawiasy znajdują się po stronie prawej to drzwi są prawe

Co to jest kratownica?

Kratownica jest to wzmocnienie dachu dwuspadowego w przypadku gdy garaż nie posiada ściany działowej.

Co to jest blacha drewnopodobna, akrylowa, ocynkowana?

  • blacha drewnopodobna to blacha akrylowa imitująca drewno. Są na niej widoczne słoje i sęki.
  • blacha akrylowa to ocynkowana blacha, która powlekana jest kolorami dostępnymi z palety RAL.
  • blacha ocynkowana grubości 0,5 mm jest pokryta warstwą cynku który chroni przed korozją.

Czemu zmontowany garaż jest pokryty folią?

Blacha akrylowa standardowo pokryta jest folia dla ochrony przed porysowaniem i uszkodzeniem. Obowiązkiem klienta jest ściągnięcie foli zaraz po ukończonym montażu.

Co to jest kotwiczenie garażu do podłoża?

Kotwiczenie garażu do podłoża jest to inaczej przytwierdzenie go na stałe do podłoża. Jest to obowiązek zamawiającego. Jest możliwość za dodatkową opłatą wykonania tej usługi przez naszych montażystów. Cena uzależniona jest od wielkości oraz rodzaju podłoża.

Na jakim terenie działamy?

Świadczymy usługi na terenie całej Polski

Jak wygląda płatność za garaż?

Preferowaną formą zapłaty jest forma gotówkowa po wykonaniu montażu garażu u Klienta. Istnieje również możliwość zapłaty przelewem z góry (przedpłata).