Porady

Jak przygotować podłoże pod garaż blaszany?

Obowiązkiem klienta jest we własnym zakresie przygotowanie podłoża. Poniżej prezentujemy kilka rozwiązań, które ułatwią Państwu przygotowanie odpowiedniego terenu pod wybraną konstrukcję. Należy jednak pamiętać o tym aby bez względy na wybór metody teren był wypoziomowany i wyrównany, oraz był zapewniony dojazd samochodem dostawczym.

Wylewka betonowa

To najbardziej polecane rozwiązanie gwarantujące największą stabilność, dobre kotwiczenie oraz czyste i bezpieczne użytkowanie. Wylewka musi być powiększona o min. 20 cm z dług. i szer. do zamawianego garażu (należy pamiętać, by zachować przekątne).

Fundament

Jest to drugie bardzo dobre rozwiązanie gwarantujące stabilne i trwałe kotwiczenie. Fundament musi być powiększony o minimum 20 cm z długości i szerokości do zamawianego garażu (należy bezwzględnie pamiętać, by zachować przekątne patrz rysunek pomocniczy).

Bloczki betonowe

Garaż można osadzić również na minimum 6 bloczkach betonowych lub płytach chodnikowych (należy bezwzględnie pamiętać, by zachować przekątne patrz rysunek pomocniczy).

Bloczki betonowe, kostka brukowa, granitowa

Istnieje możliwość montażu na kostce brukowej oraz granitowej. Zaleca się jednak zalanie bloczków betonowych jeżeli kostka do której ma być kotwiczona konstrukcja jest niestabilna lub słabo osadzona.

Nie należy wypuszczać z betonu żadnych blach, śrub ani prętów do kotwienia garażu. Kotwienie najłatwiej i najprościej jest wykonać za pomocą metalowych dybli rozporowych (kotwa trzpieniowa 10×100 mm), wiercąc dziury w betonie i przykręcając nimi garaż do betonu.